Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov po celej Európe. Noc divadiel je výnimočné podujatie aj tým, že okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory a vytvára tak veľkú divadelnú rodinu.

Divadlá a kultúrne centrá pripravili okrem dobrého divadla aj množstvo sprievodného programu – výstavy, videoprojekcie, rozhovory s divadelnými osobnosťami, divadelné kvízy, workshopy, koncerty. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať a zapájať sa do diania, či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom počas celej noci.

Divadlo má moc posúvať hranice a pripraviť neopakovateľný zážitok všetkým, ktorí v tretiu novembrovú noc obetujú spánok a prídu ponocovať do divadla.

V tomto roku sa do projektu Noc divadiel zapojilo aj naše divadlo MOMOLAND.

Orientačný program:

Noc divadiel v divadle MOMOLAND od 16:00-22:30 hod.

Animácie bábok, etudy, improvizácie

DS ŠitkoKe, Košice,Viera Adamčová Kdeže tí všetci muží sú

umelecký prednes prózy ,úprava, dramaturgia:  Viera Adamčová, Klára Sádová

Štefan Dutko (Divado MOMOLAND) – recitácia

Janko Pipora– bábková inscenácia pre deti od 3 rokov

Tanečný hosť Nikolina Urbančíková

Diskusia – fotenie s hercami

Improvizácie, divadelný kvíz….

Počas Noci divadiel: ZBIERKA detských nepotrebných kníh, hračiek, stavebníc, karnevalových d masiek, doplnkov…darované veci budú odovzdané v decembri 2015 deťom do krízového centra v Košiciach

Janko Pipora

Bábkovo divadelná inscenácia na motív rozprávkovej hry podľa prípoviedky Sama Cambela.

Janko Pipora ide do sveta.Janko Pipora je taký maličký, že by mohol byť bratom Janka Hraška. Namiesto neho má však veľkých bratov, ktorí ho do sveta vziať nechcú. Preto musí ísť sám. Pomôžu mu nevšední pomocníci…Predstavenie je určené pre deti od 3 rokov. Dĺžka predstavenia: 35 min

Zmena programu vyhradená!